Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Oracle breidt marktplaatssoftware uit

17 januari 2001 - 14:00ActueelCloud & Infrastructuur
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

HAARLEM – De softwaregigant kondigt marktplaatssoftware aan waarmee partijen in een waardeketen over de hele lijn kunnen samenwerken.

Oracle had al een systeem voor het handelen via internet-marktplaatsen. Aan dit product koppelt het nu software om het verkopen, betalen, produceren en transporteren van producten te ondersteunen. Door gebruik te maken van één en hetzelfde systeem moeten bedrijven, leveranciers en afnemers efficiënter en dus goedkoper kunnen opereren. Ook productontwikkeling, productiegegevens en transportinformatie zijn ondergebracht in de gecombineerde marktplaatssoftware.
Oracle heeft een drietal bestaande softwarecomponenten bij elkaar geschraapt om de concurrentie van bedrijven als Ariba en I2 een stap voor te zijn. Oracle Supply Chain Exchange, Product Development Exchange en Oracle Transportation Exchange worden nu toegevoegd aan het bestaande product voor marktplaatsen. Alleen aan de Oracle Transportation Exchange, bedoeld voor het volgen van getransporteerde producten, wordt nog gesleuteld. In het voorjaar moet deze softwarecomponent af zijn.
Volgens Sandy Anderson, executive vice-president bij Oracle, zijn de open API’s, waarmee werknemers van verschillende bedrijven in hetzelfde systeem kunnen werken beter dan oplossingen van concurrenten, omdat de integratie van alle aspecten van de marktplaats een efficiënte betaling bij elk aspect van de waardeketen garandeert. "Wij willen iedereen efficiënter laten werken in de B2B-handel, niet alleen de kopers," zo claimt Anderson.
Afgezien van de uitgekiende, gecombineerde marktplaats-oplossing legt het bedrijf ook zijn gewicht in de schaal door een omvangrijk partnerkanaal in stelling te brengen. Oracle claimt inmiddels 30 bedrijven geronseld te hebben voor het Oracle Exchange Partner Initiative (Oepi). Met deze partners hoopt de softwaregigant eventuele gaten in zijn marktplaatssoftware op het gebied van betaling, technische realisatie, dienstverlening en portal-diensten dicht te timmeren.
 
Sytse van der Schaaf
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Digitale soevereiniteit: hype of noodzaak?

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Citrix de zwarte piet toespelen na OM-hack is voorbarig  

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Van uitstel komt afstel: Intel schrapt chipnieuwbouw in Duitsland en Polen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: SharePoint probleem is al vijf jaar oud, TMA neemt Franse reseller over (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: TNO ontwerpt quantum proof chips, migratie Windows 10 naar 11 te laat (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Odin Groep blijft groeien, pdf’s meest gebruikt voor merkimitatie (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs