Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Jacob Spoelstra verwarrend

Spoelstra Spreekt: Hoe hoog kan het tarief?

09 april 2025 - 11:38OpinieCarrière
Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra

COLUMN – Dachten we dat we bang moesten zijn voor kernrakketten, blijken de tarieven van Donald Trump ons de stuipen op het lijf te jagen. De Amerikaanse president moet hebben gedacht: als ik de oorlogen niet binnen 24 uur kan stoppen, dan begin ik er zelf wel eentje.

Niet alleen Trump zwaait met hogere tarieven, ook in de ict-sector kennen we dit trucje. Heb je net voor een partij gekozen waarbij je dacht voordelig uit te zijn, gaat de ’tarievenstructuur’ veranderen. Vooral als je leverancier wordt overgenomen door een investeringsmaatschappij, mag je je portemonnee trekken.

Je kunt als afnemer vaak niets anders dan het hoger tarief accepteren. Als je net een zware erp-implementatie achter de rug hebt, switch je niet even snel van leverancier. En natuurlijk, je probeert nog wel onderhandelen, maar in Nederland zijn we daar niet zo goed in.

Tweedehands

Zelf ben ik de slechtste onderhandelaar ooit. Ik heb een keer een tweedehands auto gekocht waarbij ik mijn eigen auto inruilde. Ik voelde aan dat de autohandelaar niets meer aan de prijs wilde doen, dus gooide ik de garantie in de strijd. Ik zei dat ik er drie maanden extra garantie bij wilde. Waarop de handelaar zei: ‘En hoeveel garantie geef jij dan op jouw inruilauto?’ Ik sloot de deal maar snel want op een auto met een lekke koppakking ga ik geen garantie geven. Dit moet de handelaar ook hebben gedacht: de auto die ik kocht had precies hetzelfde euvel.

Partijen die tarieven in de strijd gooien, gaan altijd voor de korte termijn. Besef dat ook als een partij je binnen probeert te lokken met lage tarieven. Voor je het weet, beginnen ze een oorlog.

Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra is columnist/stand-upcomedian. Voor meer informatie kijk hier.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    OpinieWerkplek & Beheer

    Werkapparatuur: top 5 ergernissen (en hoe ze te voorkomen)

    ActueelData & AI

    D-Day komt tot leven met ai

    ActueelCarrière

    Waarom de it’er een vrijgevochten vogel is

    Netwerk uitbreiden
    OpinieCarrière

    De wet van Moore op arbeid (en de dynamische regulering van de markt)

    OpinieSecurity & Awareness

    Integreer dataverwijdering in elk offboarding- en upgradeproces

    ActueelOverheid

    Annulering presentatie Digitaliseringsstrategie klap voor Szabó

    Eén reactie op “Spoelstra Spreekt: Hoe hoog kan het tarief?”

    1. Een oudlid schreef:
      11 april 2025 om 13:31

      Nee, kortingen gaan om de korte termijn want die kun je recupereren met tarieven. Onderhandelen op prijs gaat tenslotte om de ruil die je maakt want beter duur dan niet te krijgen hadden we eerder al verstoringen in wereldwijde handelsketen door een pandemie. Tekorten en logistieke verstoringen leiden toen tot prijsstijgingen met als gevolg inflatie. Geopolitieke kwetsbaarheid van voedsel- en energieprijzen werden toen duidelijk en leidde tot roep om meer ‘strategische autonomie’ in onze basisbehoeften. De vraag is dus niet hoe hoog kunnen de tarieven zijn maar waarom betalen we zoveel belasting?

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    ‘Echte oplossingen om dagelijks te geb...

    IFS Connect, het jaarlijkse event van bedrijfssoftwareleverancier IFS, draait dit jaar volledig om Industrial AI. Het bedrijf ontvangt zijn gasten...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs