De aanbesteding die de provincie Gelderland voor het leveren van managed security services uitschreef, is gewonnen door KPN. Vorige week werd al bekend dat SLTN de netwerktender in de wacht had gesleept. Er loopt nog een aanbesteding voor werkplekdiensten.
De provincie Gelderland besteedde, na een omstreden outsourcingstraject, in 2017 de infrastructuur, hosting, werkplekbeheer en servicedesk uit aan OGD. In 2023 volgde een strategiewijziging waarbij de provincie ervoor om met meerdere partijen in zee te gaan, nadat de overeenkomst met OGD in 2025 af zou lopen. Zij verwacht hiermee meer te kunnen profiteren van specialismen uit de markt.
Voor het leveren van netwerkdiensten is Gelderland eerder in zee gegaan met SLTN en als gekwalificeerde ‘managed security service provider’ (mssp) is na een tender KPN als winnaar uit de bus gekomen. Het betreft een contract met een looptijd van drie jaar en de optie tot verlenging met driemaal een jaar.
Breed pakket
Het ict-concern moet een waaier aan securitydiensten leveren, waaronder een ‘security operations center’ (soc), centrale logging middels een ‘security information and event management (siem)-dienst (Microsoft Sentinel), threat intelligence en analyse, het beoordelen van kwetsbaarheden en het regelen van informatiebeveiliging en privacy compliance (met speciale aandacht voor de publieke cloud).
Als mssp werkt KPN nauw samen met het securityteam van de provincie. Dat bestaat uit een ‘chief information security officer (ciso) en vier medewerkers. Het team fungeert als regiepartner richting de leverancier. Gelderland bevindt zich in een overgangsfase naar een volledig cloudgebaseerde beheerde digitale werkplek. Hiervoor is de provincie onder meer aan het migreren naar de Azure-cloud en het uitfaseren van de huidige Citrix-omgeving. Deze overgangsfase loopt naar verwachting door tot eind 2026. Als servicemanagenttool is gekozen voor Topdesk.
Werkplekdiensten
Gelderland is met 51 gemeenten en een oppervlakte van ongeveer 5000 vierkante kilometer de grootste provincie van Nederland. Bij de provincie werken circa tweeduizend medewerkers. Er loopt nog een aanbesteding voor ‘managed werkplek, ict-servicedesk en werkplekondersteuning’. De inschrijving loopt nog tot 10 maart aanstaande.