Telefoonmaker Nokia gaat samen met beveiligingsbedrijf Securitas software ontwikkelen om personen te volgen voor hun veiligheid.
Nog voor de zomer brengen de bedrijven de dienst Safe 2 Go op de markt. In eerste instantie zal die enkel in Zweden beschikbaar zijn. De internationale uitrol volgt spoedig daarna en is voor 2010 afgerond
Safe 2 Go, onderdeel van de afdeling Alert Services, bestaat uit vier componenten, legt het Zweedse beveiligingsbedrijf in een persbericht uit:
- Assist – brengt klant op basis van telefoon-GPS direct in contact met Securitas en informeert welke naasten moeten worden geïnformeerd
- Zone – verstuurt een sms zodra iemand een voorgedefinieerde geografische omgeving verlaat
- Find – vertelt waar een vriend of familielid is
- Friends – vertelt waar alle vrienden en bekenden zich bevinden
De software komt beschikbaar voor telefoons die het S60-platform ondersteunen. Dat zijn de duurdere Nokia-toestellen. Een vereiste is bovendien dat de telefoon een GPS-antenne heeft.
De digitale beveiligingsdienst zal in Zweden 6 euro per maand voor een periode van 12 maanden kosten. De prijzen in België, Duitsland, Engeland, Finland, Frankrijk, Nederland en Polen zullen daar niet veel van afwijken.
Foto: madaboutshanghai (cc)