Cisco introduceert een serie nieuwe en verbeterde oplossingen waardoor bedrijven en consumenten via alle typen carriers met elkaar in verbinding kunnen staan over de Cisco IP next generation netwerk (IP NGN)-architectuur. De Cisco IP NGN maakt de ontwikkeling en bezorging van abonnementsdiensten mogelijk.
Abonnees van videodiensten willen keuzes, een individueel aanbod en content delen binnen netwerken. En meestal willen ze de behoefte bevredigen op het moment dat deze ontstaat. Zij willen niet alleen maar kijker zijn, maar ook producer of distributeur binnen hun eigen gebied op het wereldwijde IP-netwerk. Deze omslag naar “Video 2.0” laat zien dat het netwerk nu een platform is, dat stimuleert dat mensen hun eigen content ontwikkelen en breedschalige samenwerking mogelijk maakt.
Mark Biebericht, Vice-President Communicatie Infrastructuren van de Yankee Group: “Het draait om gepersonaliseerde IP-dienstbundels die video, VoIP, Internet toegang, messaging, gaming en audio-entertainment integreren. Dit vereist dynamische multicasting, geavanceerde Quality of Service en policy management. De bezorging van gepersonaliseerde bundels inclusief video vereist een nieuwe benadering naar beheer van de diensten aan de netwerk edge. De Cisco IP NGN-architectuur is een solide fundering waarop deze nieuwe diensten en processen ontwikkeld kunnen worden.”
Om de persoonlijke beleving mogelijk te maken die gevraagd wordt door videokijkers, moeten geavanceerde content-bezorgsystemen content op ieder moment beheren en bezorgen. Deze ‘on demand’ eis betekent dat content geformat en aangeboden moet kunnen worden voor ieder apparaat op ieder moment. Streaming video content wordt op PC’s, PDA’s, iPods, mobiele telefoons en andere apparaten op dezelfde manier weergegeven.